Ankieta

Jak Wam się podoba nasz serwis

View Results

Loading ... Loading ...
 • Moda na plytki ceramiczne

  Moda na plytki ceramiczne

  Plytki ceramiczne mają w Polsce skomplikowaną historię. Wszystko bowiem zależy od tego, jakie sami mamy z nimi doświadczenia. W latach 90. Polacy masowo wykładali płytkami całe mieszkania, nie tylko podłogi łazienkowe, ale i podłogi kuchenne, a nawet (o zgrozo!) salony i pokoje dzienne. Dzisiaj możemy znaleźć efekty tej zgubnej mody z lat 90. w wielu …Read More »
 • Wygląd kuchni a prezencja całego mieszkania

  Wygląd kuchni a prezencja całego mieszkania

  To, jak wygląda nasza kuchnia wpływa na to, w jaki sposób prezentuje się całe mieszkanie, dlatego w żadnym wypadku nie należy jej zaniedbywać. Wręcz przeciwnie, warto zastanowić się co zrobić, żeby nasza kuchnia wyglądała naprawdę ładnie. Czasami wystarczy kilka prostych zmian, które mogą okazać się naprawdę spektakularne. Przede wszystkim, jeśli jesteśmy właścicielami niewielkiego pomieszczenia, powinniśmy …Read More »
 • Poszukaj firmy remontowej

  Poszukaj firmy remontowej

  Chciała byś zrobić remont w swoim mieszkaniu, jednak nie do końca wiesz jak powinien on wyglądać? Musisz wiedzieć, że najlepszym sposobem na taki remont jest wykonanie go za pośrednictwem profesjonalnej firmy remontowo usługowej, z których to ofert ma możliwość skorzystania każdy. Takich firm jest bardzo wiele i bez przeszkód możemy znaleźć godną polecenia. Jak znaleźć …Read More »

PostHeaderIcon USG bioder u niemowląt

USG bioder jest badaniem obowiązkowym u niemowląt. Wykonywane jest w celu określenia prawidłowego rozwoju kończyn dolnych lub wykrycia ewentualnych nieprawidłowości, na przykład dysplazji stawów. USG preluksacyjne jest niezwykle ważnym badaniem w życiu małego człowieka. Jest to badanie bezpieczne, szybkie i bezbolesne dla dziecka. Na wizycie oprócz samego badania przeprowadzony zostaje także wywiad z rodzicami na temat rozwoju niemowlaka.

USG bioderek u dzieci – kiedy zgłosić się na badanie?

USG powinno być wykonane trzy razy, aby mieć pewność, że nieprawidłowości zostały wykluczone. Pierwszy raz rodzice z niemowlakiem powinni udać się na badanie około szóstego tygodnia życia. Kolejne badanie przypada na okres trzeciego miesiąca, a trzecie i ostatnie (jeżeli nie wystąpią nieprawidłowości w rozwoju) w momencie, gdy malec nauczy się chodzić. Więcej na ten temat przeczytać można tutaj: https://www.neomedica.pl/oferta/badania-specjalistyczne/usg-bioderek-niemowlat. Badanie powinno zostać wykonane także w szpitalu, zaraz po urodzeniu.

USG bioderek niemowląt w Poznaniu

USG bioderek w Poznaniu wykonywane jest za pomocą nowoczesnego sprzętu medycznego. Niemowlę leży na boku lub na pleckach, lekarz smaruje jego skórę specjalnym żelem i przykłada do ciała głowice ultrasonografu. Rodzice są obecni przy badaniu. Wynik USG dostępny jest od razu. Jeżeli lekarz zauważy niestabilność stawów biodrowych, poinformuje o tym rodziców, powie, w jaki sposób zadbać o tę część ciała oraz zaplanuje dalsze leczenie.

Comments are closed.