Ankieta

Jak Wam się podoba nasz serwis

View Results

Loading ... Loading ...
 • Nowoczesne płytki hiszpańskie i włoskie

  Nowoczesne płytki hiszpańskie i włoskie

  Nowoczesne płytki hiszpańskie i włoskie to materiał wykończeniowy, na który decyduje się coraz większa liczba ludzi. Zakup ten jest uzasadniany tym, że każdy szuka materiału, który jest trwały, ładny i nowoczesny, a może nawet ponadczasowy. Nikt już nie kupuje płytek na chwilę, ale z myślą o wieloletnim ich używaniu. Dlatego chcąc nie chcąc musi zdecydować …Read More »
 • Zmiana wystroju

  Zmiana wystroju

  Każdy z nas czasem potrzebuje zmiany wystroju wnętrza, aby poczuć się bezpieczniej i swobodniej w swoim domu. Niestety bardzo często jest to niemożliwe ze względu na nasz budżet. Właśnie dlatego chcemy was nauczyć zmienić wystrój naszego wnętrza bez konieczności wydawania sporego budżetu, szczególnie jeśli go nie mamy. Dzisiaj istnieje wiele możliwości, które ułatwią nam zmianę …Read More »
 • Gdzie znajdziemy pomoc w urządzaniu mieszkania?

  Gdzie znajdziemy pomoc w urządzaniu mieszkania?

  Bardzo często zastanawiamy się jak powinno wyglądać nasze mieszkanie, które właśnie kupiliśmy. Pomysłów na aranżacje takich mieszkań jest bardzo wiele dzięki czemu korzystając z pomocy strony mamy do nich bezpłatny dostęp. Takie  aranżacje to dobra forma pomocy tak samo jak i czasopisma poświęcone mieszkaniom i ich aranżacjom. Dzisiaj wystarczy tylko wejść do hipermarketu aby zobaczyć …Read More »

PostHeaderIcon Co świadczy o dobrej jakości płytek ceramicznych?

Płytki ceramiczne od wieków w naszych domach, firmach czy biurach. Płytki ceramiczne cechują się bardzo dużą wytrzymałością, odpornością na zabrudzenia i stłuczenia oraz posiadają ogromne walory dekoracyjne. Zazwyczaj w środowisku architektów i projektantów wnętrz nazywane są glazurą lub terakota. Glazura kładziona jest na ścianach, zaś terakota – na podłogę.

1. Jak wykonane są płytki ceramiczne?
Płytki ceramiczne zazwyczaj posiadają grubość od 5 do 16 centymetrów. Wszystkie takie płytki są wypalane. Do najczęściej stosowanych surowców należą: glina, krzemionki, barwniki i różnego rodzaju skały. O charakterze płytek decyduje temperatura wypalania oraz właściwy dobór surowców. Dodatkowo, płytki podłogowe są wykonane z gresu, co świadczy o ich ogromnej solidności i trwałości. Ponadto, płytki mogą być pokryte szkliwem lub pozostać w tzw. stanie surowym.

2. Jakość, trwałość i wytrzymałość płytek
Powyższe cechy płytek dostępnych na rynku zależą od technologii produkcji. Płytki mogą być prasowane lub ciągnione. Dodatkowo, mogą być szkliwione lub też nie. Do najbardziej odpornych płytek ceramicznych zalicza się: gresy, porcelanowe i prasowane. Wypalane są w bardzo wysokiej temperaturze ok. 1200 – 1300 stopni Celsjusza.

3. Zastosowanie płytek ceramicznych
Od dawna płytki to najczęściej wybierany materiał do dekoracji wnętrz. Klienci chętnie decydują się na oryginalne płytki do kuchni (na ścianach) oraz ciekawe i modne płytki podłogowe do salonów (w przypadku np. ogrzewania podłogowego), łazienek, korytarzy, balkonów i tarasów a także przed wejście. Również producenci wychodząc klientom naprzeciw z roku na rok tworzą nowe wzory płytek, dzięki czemu klienci naprawdę mają w czym wybierać. Ceny płytek również występują w bardzo szerokich przedziałach cenowych – od bardzo tanich do bardzo drogich. Warto jednak kupować płytki z górnych płytek, gdyż jest to materiał, który powinien służyć użytkownikowi przez co najmniej kilka (a nawet kilkanaście lat). Na ten fakt ma również wpływ dbałość o nie oraz odpowiednia konserwacja.

Artykuł opracowany we współpracy z domlazienkaplytki.pl

Comments are closed.