Ankieta

Jak Wam się podoba nasz serwis

View Results

Loading ... Loading ...
 • Wystrój a ciekawa kolorystyka.

  Wystrój a ciekawa kolorystyka.

  Dzisiaj dla wielu osób z nas mieszkanie to bardzo ważna sprawa i warto jest je mieć tak urządzone abyśmy mieli je funkcjonalne a zarazem praktyczne dla nas. Dzisiaj wiele osób decyduje się na nowoczesne wnętrza, które są bardzo funkcjonalne a zarazem dodają nam odpowiedniego klimatu i uroku. Mamy duży wybór mebli na naszym rynku i …Read More »
 • Remontowanie z głową

  Remontowanie z głową

  Wiele osób dzisiaj staje przed wyborem remontowania własnego mieszkania. Nie jest to takie proste, dlatego większość osób decyduje się na remontowanie swojego mieszkania za pośrednictwem profesjonalnej firmy remontowej, których dzisiaj tak naprawdę nie brakuje. Właśnie dlatego takie remontowanie mieszkania za pomocą firmy wcale nie jest takie trudne, bowiem to właśnie oni wyliczają nam odpowiednią ilość …Read More »
 • Czym inspirować się podczas urządzania wnętrz.

  Czym inspirować się podczas urządzania wnętrz.

  Mieszkanie dla wielu osób z nas to miejsce, w którym powinniśmy dobrze odpocząć a także dobrze się czuć. Warto jest wiedzieć, że mamy wiele możliwości urządzania mieszkania tak jak chcemy i warto jest to wykorzystać aby móc już urządzić nasze mieszkanie tak jak chcieliśmy. Dzisiaj wiele osób decyduje się na łączenie różnych stylów starając się …Read More »

PostHeaderIcon Co świadczy o dobrej jakości płytek ceramicznych?

Płytki ceramiczne od wieków w naszych domach, firmach czy biurach. Płytki ceramiczne cechują się bardzo dużą wytrzymałością, odpornością na zabrudzenia i stłuczenia oraz posiadają ogromne walory dekoracyjne. Zazwyczaj w środowisku architektów i projektantów wnętrz nazywane są glazurą lub terakota. Glazura kładziona jest na ścianach, zaś terakota – na podłogę.

1. Jak wykonane są płytki ceramiczne?
Płytki ceramiczne zazwyczaj posiadają grubość od 5 do 16 centymetrów. Wszystkie takie płytki są wypalane. Do najczęściej stosowanych surowców należą: glina, krzemionki, barwniki i różnego rodzaju skały. O charakterze płytek decyduje temperatura wypalania oraz właściwy dobór surowców. Dodatkowo, płytki podłogowe są wykonane z gresu, co świadczy o ich ogromnej solidności i trwałości. Ponadto, płytki mogą być pokryte szkliwem lub pozostać w tzw. stanie surowym.

2. Jakość, trwałość i wytrzymałość płytek
Powyższe cechy płytek dostępnych na rynku zależą od technologii produkcji. Płytki mogą być prasowane lub ciągnione. Dodatkowo, mogą być szkliwione lub też nie. Do najbardziej odpornych płytek ceramicznych zalicza się: gresy, porcelanowe i prasowane. Wypalane są w bardzo wysokiej temperaturze ok. 1200 – 1300 stopni Celsjusza.

3. Zastosowanie płytek ceramicznych
Od dawna płytki to najczęściej wybierany materiał do dekoracji wnętrz. Klienci chętnie decydują się na oryginalne płytki do kuchni (na ścianach) oraz ciekawe i modne płytki podłogowe do salonów (w przypadku np. ogrzewania podłogowego), łazienek, korytarzy, balkonów i tarasów a także przed wejście. Również producenci wychodząc klientom naprzeciw z roku na rok tworzą nowe wzory płytek, dzięki czemu klienci naprawdę mają w czym wybierać. Ceny płytek również występują w bardzo szerokich przedziałach cenowych – od bardzo tanich do bardzo drogich. Warto jednak kupować płytki z górnych płytek, gdyż jest to materiał, który powinien służyć użytkownikowi przez co najmniej kilka (a nawet kilkanaście lat). Na ten fakt ma również wpływ dbałość o nie oraz odpowiednia konserwacja.

Artykuł opracowany we współpracy z domlazienkaplytki.pl

Comments are closed.