Ankieta

Jak Wam się podoba nasz serwis

View Results

Loading ... Loading ...
 • Remontowanie z głową

  Remontowanie z głową

  Wiele osób dzisiaj staje przed wyborem remontowania własnego mieszkania. Nie jest to takie proste, dlatego większość osób decyduje się na remontowanie swojego mieszkania za pośrednictwem profesjonalnej firmy remontowej, których dzisiaj tak naprawdę nie brakuje. Właśnie dlatego takie remontowanie mieszkania za pomocą firmy wcale nie jest takie trudne, bowiem to właśnie oni wyliczają nam odpowiednią ilość …Read More »
 • Kiedy potrzebny hydraulik…

  Kiedy potrzebny hydraulik…

  Myślę, że domach wielu z nas zdarzyło się tak, że coś w rurze się zepsuło i nie chciało działać. Kiedy utrudnia to codzienne, normalne życie, oznacza to, że nadeszła pora, by wezwać fachowca. Kłopoty z hydrauliką mają nie tylko ludzie w mieście, na wsi także czasem bywa to dość poważny problem, który trzeba rozwiązać. Kiedy …Read More »
 • Sport w tropikach

  Sport w tropikach

  Kraje egzotyczne cieszą się dużym zainteresowaniem, ponieważ umożliwiają zarówno wylegiwanie się na plaży, jak i aktywny wypoczynek. Z tym ostatnim wiąże się między innymi możliwość uprawiania różnych ciekawych sportów.Read More »

PostHeaderIcon Ciekawe książki, co to tak naprawdę znaczy?

Najciekawsze. Najpoczytniejsze. Pierwsze miejsce w ranking. Musisz ją mieć. Musisz ją przeczytać. Książki, które musi znać inteligentny czytelnik. Takie i podobne zachęty reklamowe przemawiają do nas z księgarskich półek, stron księgarni internetowych. Każda praktycznie księgarnia sieciowa tworzy swoje rankingi, a strony internetowe, poświęcone książkom, tworzą jeszcze inne i przedstawiają mądre rekomendacje. I właściwie nie wiemy, kto o takich listach decyduje.

Czasami gubimy się w tym potoku informacji i na ślepo sięgamy po jedną z polecanych książek z nadzieją, że nas zaciekawi, porwie, zmusi do myślenia lub da chwilę odpoczynku. I w tym momencie pojawia się pytanie, czy wszystkie polecane tytuły, to rzeczywiście ciekawe książki? O tym decyduje sam czytelnik. Są tytuły, które są w stanie zawojować miliony. Inne, które w opinii znawców mają niesamowity potencjał, nie budzą specjalnego zainteresowania. I jest tak, że wydawca do końca nie wie, czy dana książka stanie się bestselerem, czy może pokryje się kurzem w księgarni, by potem być przeceniona i sprzedana za ułamek swej prawdziwej wartości. Ciekawe książki to takie, które znajdują swojego czytelnika. A każdy czytelnik jest inny. Niektórzy za ciekawe uznają książki historyczne, które poszerzają wiedzę. Inni podróżnicze, pozwalające przenieść się w miejsca, o których czasami możemy tylko pomarzyć. Jeszcze inny cenią szczególnie literaturę faktu. Ciekawa książka nie musi zdobyć poklasku wielu. Może być ważna dla jednego czytelnika.

Comments are closed.