Ankieta

Jak Wam się podoba nasz serwis

View Results

Loading ... Loading ...
 • Ładnie mieszkaj

  Ładnie mieszkaj

  Chciałbyś ładnie i komfortowo mieszkać w swoim domku? Powinieneś wiedzieć, że nie jest to takie proste, ponieważ bardzo wiele osób nie dysponuje odpowiednim budżetem, który umożliwił by wam zrobienie remontu. Właśnie dlatego powinniście wiedzieć, że przygotowanie takiego domu pod remont powinno się przeznaczyć firmie remontowej, którą to bez problemu można dzisiaj znaleźć za pośrednictwem stron …Read More »
 • Instalacja elektryczna w domu – zrób to sam

  Instalacja elektryczna w domu – zrób to sam

  Budowa domu wymaga wykonania profesjonalnej instalacji elektrycznej, tak by móc korzystać z prądu i urządzeń, jakie się do niego podłącza. Niekiedy nawet generalny remont przeprowadzany w mieszkaniu zobowiązuje budowlańców do wykonania instalacji od nowa. Niektórzy decydują się na skorzystanie z usług profesjonalnych elektryków, ale coraz częściej mówi się, że takie czynności można wykonać samodzielnie, oczywiście …Read More »
 • Meble dla dzieci

  Meble dla dzieci

  Urządzenie dziecięcego pokoju jest dla każdego rodzica sporym wyzwaniem. Malec będzie spędzał w nim większość swojego czasu, dlatego każdy fragment pokoju warto jest dobrze przemyśleć. Pokój dziecięcy musi być bezpieczny i pobudzać dziecięcą wyobraźnię, dzięki czemu dziecko będzie mogło przyjemnie spędzać czas na zabawie. Meble dla dzieci są jednym z najważniejszych elementów dziecięcego pokoju, dlatego …Read More »

Archive for the ‘Bez kategorii’ Category

PostHeaderIcon Małe mieszkanie i kobiety

Mniejsze mieszkania mają to do siebie, że nie znajdziemy w nich wystarczająco dużo miejsca. Dla niektórych osób może być to duży problem zwłaszcza, jeśli jesteśmy kobietą, która z reguły ma dużo mebli oraz wiele innych sprzętów, z których nie do końca korzysta. W przypadku przeprowadzki do mniejszego domu musimy zastosować przestrzeń tak aby w tym mniejszym metrażu umieścić najpotrzebniejsze rzeczy tak abyśmy mogli się swobodnie poruszać po całym mieszkaniu. Dla kobiety jest to trudne zadanie, ponieważ dostosowanie koloru ścian to najłatwiejsza rzecz potem pozostaje już tylko wybrać meble, które zostawimy a, które będziemy musieli wynieść do piwnicy lub ewentualnie szybko sprzedać. W mniejszych domach o dziwo sprawdzają się meble wielofunkcyjne. W ten sposób łatwo możemy ograniczyć ilość mebli do minimum. Jeśli zaś chodzi o łóżko to dobrze jest zrobić specjalną wnękę, gdzie będziemy mogli je schować. Taka specjalna zabudowa pozwala nam z łatwością powiększyć wolną przestrzeń dzięki czemu będziemy mogli spokojnie poruszać się po mieszkaniu w ciągu dnia.

PostHeaderIcon Czy opłaca się wprowadzić we wnętrzach styl eklektyczny

45

Styl eklektyczny wykorzystywany jest powszechnie już od około wielu, jest więc dość nowy. Dlaczego więc cieszy się tak ogromną popularnością? Jest zestawieniem tradycji i nowoczesności co ceni obecny człowiek. Jest to połączenie tak naprawdę wszystkich stylów dekoratorskich w jeden. We wnętrzach eklektycznych spotkać można dodatki barokowe, nowoczesne oraz klasyczne. Największą jego wadą okazuje się być to, że odpowiednio umieją rozporządzać nim wyłącznie specjaliści wyposażenie przez naturę w dobry gust. Należy nadmienić, że styl ten nie jest dedykowany dla osób lubiących ład i porządek. Tutaj dostępna jest mnogość faktur i barw. Owy styl uwielbiają nasze pociechy oraz młodzież dlatego, że tworzy miłą atmosferę. Podsumowując można, więc nadmienić, iż styl eklektyczny to rozwiązanie dla osób współczesnych, które oprócz tego cenią sobie klasykę. W owym stylu urządzić można w rzeczywistości każde pomieszczenie. Równie dobrze prezentują się kuchnie jak i pokoje dzienne. Co najważniejsze dedykowany jest nie tylko osobom bogatym, ale również tym, którzy marzą o tym aby mieć ładne mieszkania bez dużych nakładów finansowych!

PostHeaderIcon Oryginalny pokój dla dziecka

26

Powszechnie uważa się, że przyporządkowanie koloru do płci noworodka nie jest niczym dziwnym. Różowy kolor przeznaczany jest dla dziewczynek natomiast błękitny dla chłopców. Wszystko co dotyczy dzieci skoncentrowane jest tylko wokół tych odcieni. Na szczęście, jednak moda na monotonię i tandetę jest już u kresu. Istnieje przecież wiele innych możliwości dotyczących wystroju sypialni dziecka. Bardzo stylowo prezentują się pokoje w różnych tonacjach beżu oraz żółci. Można wzbogacić je o różnorodne dodatki na przykład w odcieniu zielonym. Podczas przygotowywania pokoju dla dziecka warto wziąć pod uwagę także jego użyteczność. Rodzic dziecka powinien posiadać pod ręką nie tylko miejsce do spania oraz kołyskę, ale też przewijak. Niezwykle potrzebny w dziecięcych pokojach okazuje się być także komfortowy i miękki fotel. Z jego pomocą można w razie takiej potrzeby odpocząć. Wystroje w dziecięcym pokoju nie powinny być przesadzone i przepełnione. Maluch musi mimo wszystko mieć przestrzeń. Dodatkowo meble muszą bezdyskusyjnie mieć okrągłe zakończenia albo zabezpieczenia na rogi w okresie, kiedy dziecko zaczyna chodzić lub raczkować. Zaoszczędzi to opiekunom stresu, a maluchowi cierpień związanych między innymi z niefortunnym upadkiem. Tych kwestii bagatelizować nie należy.

PostHeaderIcon Czy schody oddziałują na charakter wnętrza

37

Pozornie dobór właściwego rodzaju schodów do wnętrza nie jest jakimkolwiek problemem. Doświadczenie pokazuje, że możemy napotkać, jednak kilka problemów. Schody powinny być nie tylko ergonomiczne, ale również ładne. Jak w takiej sytuacji zabrać się za wybieranie odpowiedniego pokrycia stopni? Po pierwsze nie można schodów odróżnić zbyt od innych części wnętrz. Jeżeli więc panuje u nas styl nowoczesny nie należy iść w klasykę. Jedną z najlepszych opcji mogą okazać się stopnie drewniane. Najczęściej wybierane jest do tego celu wytrzymałe drewno tekowe, które nie zostanie zniszczone nawet działaniem ostrego narzędzia. Następna sprawa to kamień. Zapewnia on nie tylko trwałość, ale także prosty oraz ładny wygląd. Bez wątpienia dostępne są rozwiązania nie tak drogie takie jak pokrycia sztuczne- wszystko zależy od naszych oczekiwań. Niestety podjęcie ostatecznej decyzji w większości przypadków uwarunkowane jest kosztami. Czasami wykłada się schody zwyczajnymi kaflami podłogowymi, ale ma to swoje wady. Schody robi się raz na wiele lat, dlatego nie powinno się na nich oszczędzać. Istotne- szczególnie jeżeli w domu są dzieci okazuje się być ich bezpieczeństwo.