Ankieta

Jak Wam się podoba nasz serwis

View Results

Loading ... Loading ...
 • Czy dużej rodzinie opłaca się mieszkanie

  Czy dużej rodzinie opłaca się mieszkanie

  Rynek małych nieruchomości ma w Polsce dużo do zaoferowania. Kawalerki znajdziemy tak samo na rynku wtórnym jak i pierwotnym. Czy, jednak coś dla siebie jest w stanie kupić duża rodzina? Nie powinno sprawić kłopotów kupienie lokali posiadających kilka pokoi. Niestety w takim razie musimy liczyć się z dużymi nakładami pieniężnymi. Chodzi tutaj nie tylko o …Read More »
 • Łazienka naszych marzeń

  Łazienka naszych marzeń

  Chciałbyś wyremontować swoją łazienkę jednak nie masz pomysłu jak? Powinieneś wiedzieć, że łazienkę bardzo trudno jest zmienić szczególnie gdy już mamy wszystko naprawione i ustawione. Właśnie dlatego jedyne co możemy zmienić to meble się w niej znajdujące, czy też płytki, lub kolor ścian. Istotne jest że na same urządzenia sanitarne wydajemy bardzo dużo oszczędności, jednak …Read More »
 • Remont domu

  Remont domu

  Remont domu to nie taka prosta sprawa, jak by nam się wydawało. Trzeba wiedzieć, że coraz więcej osób mimo wszystko sobie na taki remont pozwala, ponieważ dobrze jest od czasu do czasu odświeżyć ściany, szczególnie gdy one tego potrzebują. Dzisiaj możemy taki remont zaplanować samodzielnie, lub za pośrednictwem profesjonalnej ekipy remontowej, których dziś na naszym …Read More »

Archive for the ‘Bez kategorii’ Category

PostHeaderIcon Małe mieszkanie i kobiety

Mniejsze mieszkania mają to do siebie, że nie znajdziemy w nich wystarczająco dużo miejsca. Dla niektórych osób może być to duży problem zwłaszcza, jeśli jesteśmy kobietą, która z reguły ma dużo mebli oraz wiele innych sprzętów, z których nie do końca korzysta. W przypadku przeprowadzki do mniejszego domu musimy zastosować przestrzeń tak aby w tym mniejszym metrażu umieścić najpotrzebniejsze rzeczy tak abyśmy mogli się swobodnie poruszać po całym mieszkaniu. Dla kobiety jest to trudne zadanie, ponieważ dostosowanie koloru ścian to najłatwiejsza rzecz potem pozostaje już tylko wybrać meble, które zostawimy a, które będziemy musieli wynieść do piwnicy lub ewentualnie szybko sprzedać. W mniejszych domach o dziwo sprawdzają się meble wielofunkcyjne. W ten sposób łatwo możemy ograniczyć ilość mebli do minimum. Jeśli zaś chodzi o łóżko to dobrze jest zrobić specjalną wnękę, gdzie będziemy mogli je schować. Taka specjalna zabudowa pozwala nam z łatwością powiększyć wolną przestrzeń dzięki czemu będziemy mogli spokojnie poruszać się po mieszkaniu w ciągu dnia.

PostHeaderIcon Czy opłaca się wprowadzić we wnętrzach styl eklektyczny

45

Styl eklektyczny wykorzystywany jest powszechnie już od około wielu, jest więc dość nowy. Dlaczego więc cieszy się tak ogromną popularnością? Jest zestawieniem tradycji i nowoczesności co ceni obecny człowiek. Jest to połączenie tak naprawdę wszystkich stylów dekoratorskich w jeden. We wnętrzach eklektycznych spotkać można dodatki barokowe, nowoczesne oraz klasyczne. Największą jego wadą okazuje się być to, że odpowiednio umieją rozporządzać nim wyłącznie specjaliści wyposażenie przez naturę w dobry gust. Należy nadmienić, że styl ten nie jest dedykowany dla osób lubiących ład i porządek. Tutaj dostępna jest mnogość faktur i barw. Owy styl uwielbiają nasze pociechy oraz młodzież dlatego, że tworzy miłą atmosferę. Podsumowując można, więc nadmienić, iż styl eklektyczny to rozwiązanie dla osób współczesnych, które oprócz tego cenią sobie klasykę. W owym stylu urządzić można w rzeczywistości każde pomieszczenie. Równie dobrze prezentują się kuchnie jak i pokoje dzienne. Co najważniejsze dedykowany jest nie tylko osobom bogatym, ale również tym, którzy marzą o tym aby mieć ładne mieszkania bez dużych nakładów finansowych!

PostHeaderIcon Oryginalny pokój dla dziecka

26

Powszechnie uważa się, że przyporządkowanie koloru do płci noworodka nie jest niczym dziwnym. Różowy kolor przeznaczany jest dla dziewczynek natomiast błękitny dla chłopców. Wszystko co dotyczy dzieci skoncentrowane jest tylko wokół tych odcieni. Na szczęście, jednak moda na monotonię i tandetę jest już u kresu. Istnieje przecież wiele innych możliwości dotyczących wystroju sypialni dziecka. Bardzo stylowo prezentują się pokoje w różnych tonacjach beżu oraz żółci. Można wzbogacić je o różnorodne dodatki na przykład w odcieniu zielonym. Podczas przygotowywania pokoju dla dziecka warto wziąć pod uwagę także jego użyteczność. Rodzic dziecka powinien posiadać pod ręką nie tylko miejsce do spania oraz kołyskę, ale też przewijak. Niezwykle potrzebny w dziecięcych pokojach okazuje się być także komfortowy i miękki fotel. Z jego pomocą można w razie takiej potrzeby odpocząć. Wystroje w dziecięcym pokoju nie powinny być przesadzone i przepełnione. Maluch musi mimo wszystko mieć przestrzeń. Dodatkowo meble muszą bezdyskusyjnie mieć okrągłe zakończenia albo zabezpieczenia na rogi w okresie, kiedy dziecko zaczyna chodzić lub raczkować. Zaoszczędzi to opiekunom stresu, a maluchowi cierpień związanych między innymi z niefortunnym upadkiem. Tych kwestii bagatelizować nie należy.

PostHeaderIcon Czy schody oddziałują na charakter wnętrza

37

Pozornie dobór właściwego rodzaju schodów do wnętrza nie jest jakimkolwiek problemem. Doświadczenie pokazuje, że możemy napotkać, jednak kilka problemów. Schody powinny być nie tylko ergonomiczne, ale również ładne. Jak w takiej sytuacji zabrać się za wybieranie odpowiedniego pokrycia stopni? Po pierwsze nie można schodów odróżnić zbyt od innych części wnętrz. Jeżeli więc panuje u nas styl nowoczesny nie należy iść w klasykę. Jedną z najlepszych opcji mogą okazać się stopnie drewniane. Najczęściej wybierane jest do tego celu wytrzymałe drewno tekowe, które nie zostanie zniszczone nawet działaniem ostrego narzędzia. Następna sprawa to kamień. Zapewnia on nie tylko trwałość, ale także prosty oraz ładny wygląd. Bez wątpienia dostępne są rozwiązania nie tak drogie takie jak pokrycia sztuczne- wszystko zależy od naszych oczekiwań. Niestety podjęcie ostatecznej decyzji w większości przypadków uwarunkowane jest kosztami. Czasami wykłada się schody zwyczajnymi kaflami podłogowymi, ale ma to swoje wady. Schody robi się raz na wiele lat, dlatego nie powinno się na nich oszczędzać. Istotne- szczególnie jeżeli w domu są dzieci okazuje się być ich bezpieczeństwo.